Bazény | | | | Sauny | Príslušenstvo | Referencie
Filtračné zariadenie
Hygienická kvalita a čistota vody je podmienená hlavne kvalitnou filtráciou. Výkonná filtrácia zberá pevné nečistoty z hladiny vody, čo zabraňuje ich organickému rozkladaniu. Týmto sa výrazne obmädzuje tvorba rias a baktérií. Najvhodnejšie sú pieskové filtrácie s dostatočným výkonom čerpadla. Veľkosť a typ filtrácie sa určuje podľa veľkosti bazéna, a či ide o súkromné alebo verejné využitie.

 

 

 

 

Protiprúdy
Protiprúdové zariadenia slúžia k lepšiemu využitiu Vášho bazéna. Vďaka protiprúdu sa z domáceho bazéna stáva vodná plocha, použiteľná na kondičné plávanie. Protiprúdy sú dodávané v rôznych výkonoch. Dobre je už pred inštaláciou zvoliť správny variant podľa toho, kto je akým plavcom. V neposlednom rade je možné použiť protiprúd ako masážnu stanicu, ku ktorej sa dá dodať veľa zaujímavých doplnkov.

 

 

 

 

Ohrev vody

Ohrevy bazénovej vody slúžia na zvýšenie komfortu a predĺženie sezóny pri bazéne v exteriére alebo pod zastrešením. Pri bazénoch v interiéri je ohrev dôležitou súčasťou. Ohrevy sú dodávané podľa použitia média:

1. Elektro ohrev.
2. Výmenníkový ohrev (vyhrievacím médiom je teplá voda z plynového kotla).
3. Solárne ohrevy

 

 

 

 

 

Elektro ohrev

Výmenníkový ohrev

Solárny ohrev

Solárny ohrev

 

 

Osvetlenie bazénov

Bazénové podhladinové osvetlenie je doplnkom, ktorý dokáže vytvoriť nádherný svetelný efekt bazéna.

 

 

 

Odvlhčovače

Jedným z najdôležitejších zariadení vnútorného bazéna je odvlhčovač. Toto zariadenie absorbuje paru, ktorá vzniká na hladine bazéna. Množstvo odparenej vody z hladiny je tak veľké, že môže napadnúť stavebnú konštrukciu. Bez zariadenia na odvlhčovanie priestoru (nie klimatizácia) nie je možné vnútorný bazén používať bez rizika veľkých škôd.

 

 

 

 

Rebríky

Pre vstup do bazéna je niekoľko variant. Najjednoduchšie sú nerezové rebríky. Tieto sa dodávajú v závislosti na hĺbke bazéna 1 - 5 stupňov. Rebríky sú vyrobené z nerezových profilovaných trubiek so stupienkami z nerezu alebo plastu. Podľa plochy okolo bazéna sa používajú rebríky so širokým alebo úzkym madlom.

 

 

 

 

Vysávače

Bazénové vysávače slúžia k vyčisteniu dna bazéna. Ťažké nečistoty, ktoré padnú na dno bazéna je potrebné odstrániť. Vysávače sú dodávané vo viacerých variantách. V zásade sú ale 3 základné typy: ručný vysávač, poloautomatický vysávač a automatický vysávač. Každý z nich samozrejme ponúka iný komfort čistenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
© Copyright 2005. BV Pool