Bazény | | | | Sauny | Príslušenstvo | Referencie
Bazénová chémia PROBAZEN

Aktuálny cenník Vám pošleme na vyžiadanie
bvpool@bvpool.sk
 

Chlór šok 1,2 kg
Granulát s obsahom 67% aktívneho chlóru pre rýchlu dezinfekciu vody v bazéne. Kúpanie je možné už po krátkej dobe po aplikácii.

Použitie
Vstupná a ďalšia procedúra: 90 g na 10 m3 vody každé2 až 3 týždne. Prípravok sa pomaly dávkuje do skimmeru pri zapnutej filtrácii. Alebo sa granulát môže rozpustiť v nádobe s vodou a potom pomaly vlieva do skimmeru.

Chlór šok vedro
Chlórové tablety MINI 1,2 kg a 5,0 kg
Prípravok určený na dlhodobú dezinfekciu vody v bazéne. 20 g tablety s obsahom 90% aktívneho chlóru.

Použitie
3 tablety na 10 m3 vody. Toto množstvo stačí na udržanie potrebnej koncentrácie voľného chlóru v bazéne (t. j. 0,3 – 0,5 mg/l) približne na 5 až 10 dní v závislosti na vplývajúcich faktoroch ako napr. teplota vzduchu a vody, intenzita slnečného žiarenia alebo vyťaženie bazéna.
Tablety sa vkladajú do plaváku alebo dávkovača tabliet.
Chlórové tablety MAXI 1,0 kg a 5,0 kg
Prípravok určený na dlhodobú dezinfekciu vody v bazéne. 200 g tablety s obsahom 90% aktívneho chlóru.

Použitie

1 tableta na 20 – 30 m3 vody. Toto množstvo stačí na udržanie potrebnej koncentrácie voľného chlóru v bazéne (t. j. 0,3 – 0,5 mg/l) približne na 5 až 10 dní v závislosti na vplývajúcich faktoroch ako napr. teplota vzduchu a vody, intenzita slnečného žiarenia alebo vyťaženie bazéna.
Tablety sa vkladajú do plaváku alebo dávkovača tabliet.

Chlórové tablety MAXI vedro

Chlór štart 1,2 kg a 5,0 kg
Rýchlorozpustný granulát s obsahom 56 % aktívneho chlóru určený pre rýchle chlórovanie vody na začiatku kúpacej sezóny alebo pri novom napustení vody.

Použitie

Vstupná procedúra: 40 – 80 g / 10 m3. Dodatočná procedúra: také isté množstvo granulátu sa používa pri nedostatočnej alebo pokazenej kvalite vody, kedy je potrebné vodu rýchlo zachlórovať.
Odmerané množstvo sa pomaly dávkuje do skimmera alebo vyrovnávacej nádrže pri zapnutej filtrácii. Po nadávkovaní prípravku Chlór štart pre priebežnú dezinfekciu používajte pomaly rozpustné chlórové tablety MAXI alebo MINI alebo KOMBI tablety MAXI alebo MINI.
KOMBI tablety MAXI 1,0 kg a 5,0 kg
200 g tablety obsahujúce 80 % aktívneho chlóru pre dezinfekciu vody, vločkovaciu látku pre vyvločkovanie organických nečistôt pri zakalenej vode a algycid pre odstránenie rias.

Použitie
1 tableta / 20 – 30 m3 vody. Toto množstvo stačí na udržanie potrebnej koncentrácie voľného chlóru v bazéne (t. j. 0,3 – 0,5 mg/l) približne na 5 až 10 dní v závislosti na vplývajúcich faktoroch ako napr. teplota vzduchu a vody, intenzita slnečného žiarenia alebo vyťaženie bazéna.
Tablety sa vkladajú do plaváku alebo dávkovača tabliet.

KOMBI tablety MAXI vedro
KOMBI tablety MINI 1,2 kg a 5,0 kg
20 g tablety obsahujúce 80 % aktívneho chlóru pre dezinfekciu vody, vločkovaciu látku pre vyvločkovanie organických nečistôt pri zakalenej vode a algycid pre odstránenie rias.

Použitie
3 – 4 tablety / 10 m3 vody. Toto množstvo stačí na udržanie potrebnej koncentrácie voľného chlóru v bazéne (t. j. 0,3 – 0,5 mg/l) približne na 5 až 10 dní v závislosti na vplývajúcich faktoroch ako napr. teplota vzduchu a vody, intenzita slnečného žiarenia alebo vyťaženie bazéna.
Tablety sa vkladajú do plaváku alebo dávkovača tabliet.

KOMBI tablety MINI vedro
MULTI tablety MAXI 1,0 kg a 5,0 kg
200 g tablety určené na dezinfekciu vody, vločkovanie organických nečistôt, likvidácii rias, stabilizáciu pH a vyčírenie vody.

Použitie
1 tableta / 20 – 30 m3 vody. Toto množstvo stačí na udržanie potrebnej koncentrácie voľného chlóru v bazéne (t. j. 0,3 – 0,5 mg/l) približne na 5 až 10 dní v závislosti na vplývajúcich faktoroch ako napr. teplota vzduchu a vody, intenzita slnečného žiarenia alebo vyťaženie bazéna.
Tablety sa vkladajú do plaváku alebo dávkovača tabliet.
OXI šok 1,2 kg
Pevný bezchlórový prípravok určený na úpravu vody v bazéne. Na rozdiel od použitia chlórových prípravkov nevzniká typický chlórový zápach. Nedochádza k podráždeniu očí, slizníc a pokožky. Ošetrená voda týmto prípravkom je kvalitná a hygienicky čistá.

Použitie
Vstupná a šoková procedúra: 40 – 80 g / 10 m3 vody Dodatočná procedúra: dávkovanie je závislé od koncentrácie aktívneho kyslíku vo vode t. j. minimálne 8 mg / l. Kontrolné meranie hodnoty aktívneho kyslíka je potrebné cca. každé 2 týždne.
1. Odmerané množstvo prípravku sa pomaly dávkuje do skimmera alebo vyrovnávacej nádrže pri zapnutej filtrácii.
2. Odmerané množstvo prípravku sa rozpustí v nádobe (vedro 10 l ) a vzniknutý roztok sa pomaly vlieva do skimmeru alebo vyrovnávacej nádrže pri zapnutej filtrácii.
OXI štart 1 l
Prípravok určený pre zvýšenie účinnosti bezchlórových dezinfekčných prípravkov.
Vločkovač P 1,0 kg a 2,0 kg
Pevný flokulačný prostriedok určený na odstránenie zákalu. Vyvločkuje jemné organické nečistoty, ktoré zapríčiňujú zákal vody. Vytvorené vločky sa ľahko zachytia vo filtrácii, alebo sa usadia na dne bazéna, kedy sa povysávajú bazénovým vysávačom.

Použitie
25 – 50 g /10 m3 vody podľa miery znečistenia. Pred aplikáciu je potrebné upraviť hodnotu pH vo vode t. j. 7,2 – 7,6. Je nutné prevádzku bazéna prerušiť. Odporúča sa najlepšie večer rozsypať odmeranú dávku na hladinu vody v bazéne, vodu mierne premiešať a nechať v pokoji asi 1 hodinu. Potom sa zapne filtrácia a nechá sa zapnutá až do nasledujúceho dňa.


Vločkovač P vedro
Vločkovacie kartuše 8 ks po 120 g
Pomaly rozpustné flokulačné kartuše určené na odstránenie zákalu vody.

Použitie
Kartuš sa vloží do skimmeru alebo do predfiltra pri zapnutej filtrácii.
Odstraňovač rias 1 l a 3 l
Tekutý algicidný prípravok určený na likvidáciu rias vo vode. Odstraňuje všetky druhy rias, ktoré sa v bazénoch vyskytujú. Má bakteriostatické účinky proti niektorým patogénnym bakteriálnym kmeňom. Prípravok je možné kombinovať so všetkými dezinfekčnými prostriedkami obsahujúcich chlór, bróm a kyslík. Pri používaní tohto prípravku sa odporúča používať takisto Chlór šok alebo OXI šok a to každé 2 týždne.

Použitie

Vstupná procedúra: 150 – 200 ml / 10 m3 vody
Dodatočná procedúra: 100 – 150 ml / 10 m3 vody ... pri náhlom vzniku rias 300 – 400 / 10 m3 vody.

Odstraňovač rias kanister
pH mínus 1,5 kg a 5,0 kg
Prípravok pre zníženie pH vo vode Ideálna hodnota pH vody v bazéne je v rozmedzí 6,8 – 7,6. Meranie hodnoty pH sa odporúča 2 x týždenne bazénovým testerom a je nutné okamžite vodu upraviť.

Použitie
80 g / 10 m3 vody Odmerané množstvo je potrebné najprv rozpustiť v caa. 1 litri vody a naliať do bazénu pri zapnutej filtrácii. Kontrolné meranie je vhodné urobiť za 12 až 24 hodín a postup sa opakuje až kým pH nedosiahne požadovanú hodnotu.

pH mínus vedro
pH plus 1,2 kg
Prípravok pre zvýšenie pH vo vode Ideálna hodnota pH vody v bazéne je v rozmedzí 6,8 – 7,6. Meranie hodnoty pH sa odporúča 2 x týždenne bazénovým testerom a okamžite je nutné vody upraviť.

Použitie
100 g / 10 m3 vody Odmerané množstvo je potrebné najprv rozpustiť v caa. 1 litri vody a naliať do bazénu pri zapnutej filtrácii. Kontrolné meranie je vhodné urobiť za 12 až 24 hodín a postup sa opakuje až kým pH nedosiahne požadovanú hodnotu.
Gelový čistič 1 l
Mierne alkalický a šetrný prípravok na čistenie bazénových fólií. Vynikajúce čistiace účinky aj pri silnom znečistení fólie napr. pri čistení po zime na novú sezónu. Čistenie aj pri napustenom bazéne.

Gelový čistič kanister
Stabilizátor tvrdosti 1 l
Prípravok určený na inhibíciu tvrdosti vody a minerálneho zafarbenia vody.

Použitie
Vstupná procedúra: 250 ml na 10 m3 vody, pri veľmi tvrdej vode 500 ml na 10 m3 vody.
Na odstránenie minerálneho zafarbenia vody: 500 ml na 10 m3 vody.
Prípravok sa pomaly vlieva do skimmeru pri zapnutej filtrácii.
  Bazénový tester
Pomôcka na meranie hodnoty Cl a pH.
  Náhradné Cl tabletky do testeru
Balenie: 10 tabletiek.
  Náhradné pH tabletky do testeru
Balenie: 10 tabletiek.
   

PROXIM - TEKUTÁ BAZÉNOVÁ CHÉMIA URČENÁ PRE AUTOMATICKÉ DÁVKOVANIE

   
PROXIM chlór stabilizovaný 20 kg a 35 kg
Tekutý dezinfekčný prípravok na báze aktívneho chlóru
PROXIM OXI s algicidom 20kg
Tekutý dezinfekčný prípravok na báze aktívneho kyslíku s algicidom.
PROXIM pH mínus 20 kg a 35 kg
Tekutý prípravok určený na zníženie pH vo vode v bazénoch. Výhradne pre automatické dávkovanie.
PROXIM odstraňovač rias 20 kg
Tekutý algicidný prípravok proti vodným riasam.
PROXIM vločkovač tekutý 20 kg a 35 kg
Tekutý flokulačný prípravok na vyvločkovanie nečistôt pri zakalenej vode. Riedenie 1:20.

PROXIM vločkovač vedro
PROXIM pH plus
Tekutý prípravok pre zvýšenie pH vo vode v bazénoch. Výhradne pre automatické dávkovanie.
   
 
© Copyright 2005. BV Pool